Intro

Main
Newsy
Premiery


Gry

Zapowiedzi
Recenzje
Klasyka
Artykuły
Humor
Galeria
Download


Help

Solucje
Poradniki
Tipsy
Pomocna Dłoń
Easter Eggs


Adventure Zone CD

Aktualny numer
Nowy Numer
Archiwum


Outro

About
Redakcja
Współpraca
Księga Go¶ci
Linki
ZaprzyjaĽnione
strony

Easter Eggs


Jeżeli macie jakieś fajne easter eggi, które by się tu nadawały to wysyłajcie ja na adres help@adventure.z.pl

E   G   I    L   M   T    X

Escape From Monkey Island

1. Skiedy spotkasz siebie na bagnach w Lucre Island, gdy Guybrush spyta się siebie "o jakim numerze myślę?" ("what number I'm thinking of?") Drugi Guybrush powie: "1138", a to tak jak nazywał się film Lucasa "THX 1138". Jeszcze zanim spytasz się tego drugiego o numer, gdy dostaniesz pistolet użyj go na drugim Guybrushu. Zabijesz go :) (czyli siebie w przyszłości)

2. Zwyczajnie otwórz menu podczas gry naickając F1. Popatrz trochę poniżej środka i po prawej - możesz zobaczyć słowo "sex" S i E są to takie "fałdy" albo "rozmazania" (jak to nazwać? :)) a X to skrzyżowane linie. Ci graficy to tylko o jednym..:)

Gabriel Knight

Wciśnij: CTRL + SHIFT + ~. Niestety przeczytałem, że w niektórych krajach trzeba wcisnąć coś innego zamiast tyldy. Nie wiem, czy w Polsce akurat tak jest. Powinna pojawić się konsola. Wpiszcie "SetFlag" i wciśnijcie spację. Teraz napisze EGG wewnątrz cudzysłowiów. Wciśnij Enter - właśnie wywołałeś ikonę Easterów. Jest wiele miejsc, w których możesz ją wykorzystać:

Idź na szczyt góry (ruiny Chateu de Blanchofert), kliknij na znaku wskazującym kierunek podróży do góry Cardeau, po czym wybierz ikonkę Easterów.
Podczas, gdy będziesz podążał za ludźmi księcia 1 dnia między godziną 6, a 10 wciskaj na każdym po kolei, a następnie wybieraj ikonkę Easterów.
Kliknij Na Jean kiedykolwiek i wybierz omawianą ikonkę.
Idź do tawerny i kliknij na barmanie.
Kliknij na kurczaku (kiedykolwiek) i wybierz ikonę.
Kliknij na Grace (kiedykolwiek) i wybierz ikonę Easterów. Podczas drugiego dnia (10 - 12 w nocy) idź do lodówki w kuchni hotelowej i wybierz ikonę Easterów.
Wciśnij na Emiliu podczas pierwszego dnia (10-12 w nocy), kiedy siedzi w korytarzu i czyta gazetę, po czym kliknij na ikonę Eggów.

Inny egg: idź na cmentarz Rennes-le-chateu. Podejdź do ściany zbudowanej naprzeciwko wejścia. Oglądnij grób leżący w rogu (nie kamień Sauniere - po drugiej stronie). Ustaw Textury na wysoką jakość. Jeżeli dobrze się przyjrzysz zauważysz, że to grup Curta Cobaina!

I jeszcze inny: Ukatywnij konsolę (patrz wyżej). Teraz wpisz "SetMood" i wiciśnij spację. Wpisz jedno z podanych słów pomiędzy cudzysłowiami: Gabriel, Grace, Buthane, Mosely itp. W drugie cudzysłowia wpisz pissed, angry, sad, happy, confused.

Jeszcze bardziej inny :): Uaktywnij konsolę i wpisz "ClownShoes", po czym wciśnij spację. Wpisz imię jednego z bohaterów pomiędzy cudzysłowia (patrz wyżej). Spróbuj też wpisać: chicken i cat. Wypróbuj na Jean, kiedy czyści okna luba na Abbe, kiedy jest na dachu Tour Magdala and Mesmi 3 dnia o 21.

Indiana Jones and the Infernal Machine

Na poziomie 13 (Mine's Level) idź do chaty (hut)i po rynnie dostań się na dach. Włącz światło i zobacz podpis "Tim Miller". Timothy Miller był projektantem poziomów w tej grze.
Larry 6

1. Idź do męskich przyszniców (męskiej łazienki) tam gdzie widzisz mężczyzn (a nie szafki!). Popatrz na ścianę po prawej. Blisko środka prysznica jest jedna płytka jaśniejsza. Użyj ikony "take" na płytce i miłej zabawy;)

Larry 7

Ta gra to jeden wielki easter egg :)

1. Śmieszne odgłosy
Podczas gry naciskaj klawisze funkcyjne (czyli F i numerek:) wyłączając te końcowe (czyli 10, 11, 12) a usłyszysz różne śmieszne odgłosy.
2. Od 18 lat;)
a) Idź do sali balowej na początku gry (żeby projektantka mody tam była). Stań blisko prawej ściany. Kliknij na Larry'ego i wybierz: Inne. Napisz: marzenia (w angielskiej wersji dream) a zobaczysz...

b) Idź do Gosi Kroft. Kliknij na irytujące liście, wybierz Inne. Wpisz popchnij (jest różnica między "pchnij" a "popchnij"!).

Metal Gear Solid
Gdy ukończysz grę i zdobędziesz aparat fotograficzny przejdź jeszcze raz grę robiąc gdzie tylko się da zdjęcia, a może zobaczysz, że w 43 miejscach w grze ukryte są duchy (widoczne jedynie na zdjęciu!) przedstawaijące twórców gry!

Monkey Island 3

Idź na plażę, tam gdzie dostałeś/wziąłeś jajko z drzewa. Idź do wody i użyj go. Zrób to jeszcze raz, aż Guybrush się zgodzi, usiądź wygodnie i podziwiaj :)

Tomb Raider 1

1. Stań blisko ściany, na którą możesz się wspiąć.
2. Wciśnij jednocześnie klawisze: Ctrl i Góra.
3. Teraz szybko naciśnij Shift (nie puszczając dwóch poprzednich klawiszy).
4. Trzymaj je dopóki Lara nie stanie na rękach.
5. Uwaga: Ściana musi być duża!

Tomb Raider 2

Podejdź do skraju (musisz zrobić przynajmniej trzy kroki!), pod którym stoi jakaś osoba. Wyceluj w nią używając granatnika (jeżeli nie masz zajrzyj do tipsów). Teraz wciśnij ESC i wybierz pistolety. Lara POWINNA wycelować w człowieka z pistoletów, po czym zrzucić na niego granatnik. Broń powinna wybuchnąć, zabijając człowieka i niszcząc wszystko dookoła niego. Jeżeli Lara zaśmieje się oznacza to, że trick jest już skończony. I znów uwaga: możesz wykonać to tylko raz w grze! Spróbuj też zrobić to na dziurze, wewnątrz której znajdują się kolce. Po wybuchu powinny wylecieć zostawiając pod sobą przejście. W jednej z plansz w przejściu pod kolcami znajdziecie smoka!

Inny egg: Dojdź do trzeciej planszy. Obkręć się dookoła 5 razy. Strzel 8 razy z shotguna. Podskocz trzy razy. Zminimalizuj okno TR 2. Zmaksymalizuj je. "Zanurkuj" 4 razy z Insertem (przetłumaczyłem to DOSŁOWNIE. Jeżeli ktoś wie o co tu chodzi proszę o kontakt!). Wciśnij jednocześnie ALT+TAB+S+C+A+R+Y. Wbiegnij w ścianę. Lara powinna zamienić się w ogromnego smoka!

X-Files

1. Idź do domu Raucha, wejdź na górę i porozmawiaj z Mulderem.
3. Wyciągnij komórkę i odbierz (nie chowaj pistoletu!).
4. Zapisz grę, ponieważ twój cel będzie poruszał się bardzo szybko!
5. Strzel w kobietę w brązowym ubraniu, która wchodzi obok Scully na początku scenki. To jedna z głównych programistek.
6. Możesz strzelić więcej niż raz.© Adventure Zone 2001 - wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony lub z wersji CD bez zgody redakcji zabronione!