Intro

Main
Newsy
Premiery


Gry

Zapowiedzi
Recenzje
Klasyka
Artykuły
Humor
Galeria
Download


Help

Solucje
Poradniki
Tipsy
Pomocna Dłoń
Easter Eggs


Adventure Zone CD

Aktualny numer
Nowy Numer
Archiwum


Outro

About
Redakcja
Współpraca
Księga Gości
Linki
Zaprzyjaźnione
stronyPoszukujemy kogoś,
kto mógłby zająć się
tym działem. Jeżeli
jesteś zainteresowny
to kliknij a dowiesz się więcej.
News


Premiery, premiery... (31.03.2001)

Dziś, tj. 31 marca mają swoje premiery bardzo oczekiwane w Polsce przygodówki - Schizm (99 zł) i The Ward (79 zł). Wprawdzie dziś sobota, ale sklepy otwarte, więc na co jeszcze czekacie? :)

Road to India (31.03.2001)

23 maja na rynek amerykański zostanie wydana nowa gra przygodowa pt. Road To India twórców gry Amerzone. Gra będzie miłą odmianą po ratowaniu baśniowych krain i starożytnych miast, choć nie obędzie się bez wątku baśniowego. Gra będzie się toczyła we współczesnych Indiach, ale w dwóch miejscach jednocześnie - zwykłym świecie, czyli Indiach oraz w snach głównego bochatera. Więcej o grze już niedługo w zapowiedzi.

eXtra Gra wraca!!! (31.03.2001)

Tak - to fakt! Rok temu, w pierwszym numerze znaleźliśmy świetną grę TPP - The Devil Inside. Niestety przez rok nic o tym przedsięwzaięciu nie było wiadomo, ale ostatnio CD PROJEKT podał, że wznawia tp przesięwzięcie i 8 Maja w kieskach zobaczymy 2 numer (oznaczony jako 1/2001) w którym będzie gra... Giants: Citizen Kabuto! Jest to świetna mieszanka TPP oraz RTS lecz z baaardzo dużymi wymaganiami sprzętowymi. Cały zestaw będzie się zkładał z: 2 CD z grą w polskiej wersji językowej, instrukcję formatu A5, magazyn z informacjami o grze, autorach i serii eXtra Gra, oraz kartonowe pudło, które po złożeniu będziemy mogli postawić na szafie:) Wszystko oczywiście w cenie 29.90, a eXtra Gra będzie miesięcznikiem. Dla ciekwostki dodam, że pierwotnie gra iała być wydana w cenie 69 zł w normalnej sprzedaży.

Michał Kiciński (dyrektor marketingu CD Projektu) tak skomentował powrót eXtra Gry: "W roku 2000 naszą inicjatywę określano mianem utopii lub jako psucie rynku. My jednak cały czas wierzymy, że sprzedawanie gier w cenach bliskich cenom gier pirackich jest możliwe. Warunkiem jest poparcie szerokich rzesz graczy. Dzięki niemu, możliwy jest do uzyskania efekt skali pozwalający sprzedawać gry za niecałe trzydzieści złotych."

www.extragra.com

Gilbert Goodmate - data wydania (30.03.2001)

Znana jest już data wydania zapowiadanej u nas gry Gilbert Goodmate w Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie będzie to 4 maja - co z tego wyniknie zobaczymy:) Wiadome jest jednak, że w Polsce pojawi się w polskiej wersji językowej nieco później.

Grouch w sklepach (30.03.2001)

Gra GROUCH (tpp) opowiadająca o losach pewnego głupawego osiłka pojawi się na półkach sklepowych już 2 kwietnia 2001 (poniedziałek). Gra została w pełni spolszczona, a jej cena detaliczna to 79 zł. Dystrybutorem jest firma TopWare.

Aztec za 19.90! (26.03.2001)

Tak! To kolejna gra, która ukaże się w serii eXtra Klasyka! Przypomnę tylko, że recenzja tej gry została u nas zamieszczona w pierwszym numerze, a przeczytać ją możecie naturalnie na naszej stronie.

Newsman poszukiwany! (26.03.2001)

Jeżeli chciałbyś zostać newsmanem na naszej stronie internetowej i w kąciku to pisz! Nie zmarnuj szansy:) (to może być twoja Życiowa Sznasa:) Wymogi: Notatnik, częste wizyty w inetrnecie.

Gilbert Goodmate (26.03.2001)

Taką nazwę nosi najnowsza gra, która będzie dystrybuowana na terenie Polski przez firmę CODA. W skrócie: Jest to klasyczna przygodówka 2D z wspaniałą grafiką, ciekawą fabułą i dobrymi zagadkami. Zapowiedź znajdziecie w naszym kąciku tutaj.

Nieco więcej faktów na temat Tomb Raider 6... (25.03.2001)

TR6 (w odróżnieniu od poprzedniczek) zostanie podzielona na epizody. Nowe plansze będzie można ściągnąć z sieci. Zapowiada się to bardzo ciekawie, chyba, że dodatkowe epizody będą zajmowały 10 - 15 Mb... W grze będzie lekki wątek RPG, a mianowicie współczynniki, a raczej zdolności Lary, które będzie monżna "szlifować". Jak to ma wyglądać w praktyce? Jeżeli będziesz dużo stzelał to Lara wykształci w sobie np. większą celność - fajnie, nie? :) Już się nie mogę doczekać, a swoją drogą ciekawe ile razy będzie przesówana premiera?

Atlantis 3 (25.03.2001)

Jak wieść niesie trzecia część tej super giery jest w produkcji (recenzja drugiej części w tym numerze) i na razie nie wiadomo za wiele. Wiadomo jednak, że będziemy kierowali poczynaniami kobiety! Hmm... Miła odmiana:)

Newsy przygotował - daX© Adventure Zone 2001 - wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony lub z wersji CD bez zgody redakcji zabronione!